0362 438 02 62 - nurerozturk@gmail.com

Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi

Tüm canlılarda olduğu gibi; kedileri ve köpekleri de hastalıklardan korumanın en önemli yolu olan aşılar, uygun vakit ve aralıklarla aşı programı uygulanmasıdır. Samsun Atakum da bulunan Atakent Veteriner Kliniğimizde kedi aşıları,köpek aşıları, aşı karnesine işlenir ve randevuları düzenlenir. Kliniğimizde aşılar iç ve dış paraziter ilaç uygulamaları yapıldıktan sonraki zamanlarda başlar.Aşı uygulanabilmesi için öncelikle parazit tedavisi yapılmış , herhangi bir hastalık hali ve stresi olmaması esastır. Alınan anemnezlerde herhangi bir hastalık şüphesi duyulur ise gerekli labaratuvar ve teşhis yöntemleri Atakent Veteriner kliniğimiz dahilinde yapılmaktadır.Bu yöntemler röntgen, hemogram, ultrasount ve diğer teşhis yöntemleridir. Kedi Aşı Takvimi Kedi Karma Aşısı 8 haftalık olunca başlanır 3 hafta arayla 2 kez, sonraki her yıl birer kez tekrarlanır. Kedi Leukemia (Lösemi) Aşısı karma aşıdan sonra 3 hafta arayla 2 kez, sonraki her yıl birer kez tekrarlanır. Kuduz Aşısı 3 aylık yaştan sonra her yıl birer kez tekrarlanır. Mantar Aşısı ırka ve risk durumuna göre karar verilir Yılda bir kez tekrarlandığında mantar enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. Köpek Aşı Takvimi Köpek Karma Aşısı 8 haftalık olunca başlanır 3 hafta arayla 2 veye 3 kez uygulanır, sonraki her yıl birer kez tekrarlanır. Bordetella Bronchiseptica (barınak hastalığı) Aşısı (2-6 ay aralığında 2 kez, sonraki her yıl birer kez tekrarlanır.) Corona Virüs Aşısı (2-6 ay aralığında 2 kez, sonraki her yıl birer kez tekrarlanır.) Kuduz Aşısı (3 aylık yaştan sonra her yıl birer kez tekrarlanır.) Mantar Aşısı ırka ve risk durumuna göre karar verilir Yılda bir kez tekrarlandığında mantar enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar.
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
Kedi Ve Köpkelerde Aşı Takvimi
ATAKUM ATAKENT VETERİNER KLİNİĞİ Atatürk Bulvarı 3. Kısım Yeni Mahalle Batur Sitesi A Blok No:59 Atakum / Samsun Tel: 0362 438 02 62 E-posta: nurerozturk@gmail.com Web: www.atakumatakentveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın